Apartamenty w Rewalu
Wypoczynek blisko morza
Pobyt w luksusowych wnętrzach
 • Rewal i okoliczne atrakcje

  Rewal – o miejscowości

  Położony jest 100 kilometrów od Szczecina i 40 kilometrów od uzdrowiska Kołobrzeg.

  Wybrzeże Rewalskie, to 50 kilometrów słonecznych plaż nad Bałtykiem. Rewal oferuje malownicze wysokie wybrzeże klifowe. Możemy tu odpoczywać oddychając czystym powietrzem, z dala od zanieczyszczeń, gdyż w okolicy nie rozwinął się przemysł. Są tu również znakomite warunki do aktywnego wypoczynku.

  Rewal, to jeden z większych kurortów nadbałtyckich w województwie zachodniopomorskim. Jest jednocześnie administracyjnym, kulturalnym i oświatowym centrum Wybrzeża Rewalskiego. Jego historia sięga sześć wieków wstecz. Księgi kościelne z początku XV wieku wspominają Rewal (Rewahler Krug) jaka karczmę zbójecką na drodze nadmorskiej Kamień Pomorski – Kołobrzeg. Położony wzdłuż najczystszego pasa Bałtyku, zachwyca piękną i czystą plażą o wyjątkowym klifowym brzegu.

  Znakomity mikroklimat, wolne od wszelkich zanieczyszczeń i nasycone związkami jodu powietrze, zachęcają do długich spacerów lub wycieczek rowerowych. Rewal imponuje swoją urodą, urozmaiconą architekturą, zadbaną zielenią oraz dobrze utrzymanymi chodnikami i ulicami. Po zakończeniu prac związanych z układaniem gazociągu i kanalizacji, przystąpiono do porządkowania otoczenia – urządzono nowe zieleńce, wymieniono oświetlenie i nawierzchnię na głównych ulicach. Mieszkańcy stale inwestują w bazę noclegową. Obok już istniejących pensjonatów, domów wczasowych i hoteli, powstają nowe, oferujące wczasowiczom coraz wyższy standard wypoczynku.

  Do spędzenia urlopu w naszych okolicach zachęca również duża ilość atrakcji i rozrywek. Rzesze turystów zwiedzają co roku zabytki Trzęsacza i latarnię morską w Niechorzu.

  Więcej informacji o atrakcjach okolicy prezentujemy poniżej.


  Latarnia Morska

  ul. Polna 30, 72-350 Niechorze
  tel. (91) 38 63 474

  Latarnię Morską w Niechorzu – najpiękniejszą w Polsce można zwiedzać codziennie w godz. 10-17. Obiekt stoi na 22 m klifie a sama mierzy 45 m wysokości. Zabytek zabezpieczono przed podmyciem betonowymi zaporami. Po wejściu na balkon można podziwiać piękny widok rozciągający się na Bałtyk i jezioro Liwia Łóża, będące rezerwatem ptactwa wodnego.


  Ciuchcia Retro

  Referat Transportu Kolejowego Urzędu Gminy Rewal
  tel./fax (91) 38 42 235, 602 219 663

  Dużą atrakcją turystyczną jest możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową „Ciuchcia Retro” na trasie Gryfice – Trzęsacz – Rewal – Niechorze – Trzebiatów.


  Ruiny w Trzęsaczu

  ul. Klifowa, Trzęsacz

  Trzęsacz znany jest dzięki ruinom XV wiecznego kościoła, stojącego nad klifem. Jeszcze w 1900 roku można było oglądał kościół w całej okazałości. Do dziś pozostała tylko jedna ściana, ale to już koniec zniszczeń. Dużym nakładem środków, w 2001 r. zabezpieczono skarpę przed osuwaniem. Ruiny w Trzęsaczu są dla wielu turystów okazją do romantycznych spacerów, nieodłącznie związanych z pobytem nad morzem.


  Kościół neogotycki w Trzęsaczu

  ul. Pałacowa 3, Trzęsacz
  tel. (91) 38 62 451, (91) 38 62 451

  Godziny zwiedzania: 09.00 – 12.00 i 15.00 – 18.00


  Taras widokowy

  Z tarasu widokowego znajdującego się na wschodnim krańcu Rewala można obserwować zachwycające wschody i zachody słońca.


  Hala sportowa

  Czynna w godzinach 8.00 – 21.00

  Dla osób preferujących aktywny wypoczynek polecamy halę widowiskowo-sportową w Rewalu. Przy hali znajdują się korty tenisowe, siłownia, fitness club.


  Jazda konna

  72-344 Rewal, ul. Dworcowa 20, tel. (91) 38 62 652

  Na Wybrzeżu Rewalskim, a właściwie w każdej miejscowości znajdą Państwo ośrodek jazdy konnej. Możliwe są przejażdżki na padoku, a także w terenie. Niewątpliwie niezapomnianym przeżyciem będzie wyjazd w teren na plażę.

  Zarezerwuj apartament
  Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 601 945 214 +48 601 412 476